Kody kreskowe - etykiety samoprzylepne

Kody kreskowe

Kod kreskowy (kod paskowy) to graficzna reprezentacja informacji poprzez kombinację ciemnych i jasnych elementów, ustalona według przyjętych reguł budowy danego kodu. Kody kreskowe przeznaczone są dla czytników elektronicznych. Mają na celu umożliwienie automatycznego odczytywania informacji.

Kod kreskowy EAN-13

Kod EAN-13 to najczęściej występujcy kod na wyrobach konsumenckich.

Dokładne zasady budowy kodu EAN13 podane są na stronie WIPOS oraz na stronie Wikipedii

Trzy cyfrowy System numerowy dla Polski to 590. Kod ten nie oznacza jednak kraju pochodzenia towaru lub firmy, lecz jedynie numer organizacji krajowej, w której dany produkt jest zarejestrowany. W przypadku kodowania numerów ISSN w kodzie występuje przedrostek 977, natomiast 978 lub 979 dla ISBN (w wersji dziesięciocyfrowej) i 979 dla ISMN.

Kod wytwórcy: Kod wytwórcy jest unikalnym kodem przydzielonym każdemu wytwórcy przez "władzę numerową"  Wszystkie produkty produkowane przez daną firmę będą używały tego samego kodu wytwórcy oraz różnych kodów produktu.

 

Etykiety samoprzylepne

Kod kreskowy nadrukowany jest termotransferowo (termicznie). Etykiety samoprzylepne z nadrukiem umieszczone są na roli, zwykle na jasnym papierze umożliwiajacym jednoznaczny odczyt kodu. Po otrzymaniu numeru kodu kreskowego i zamówieniu konkretnej szerokości w wysokości etykiet dostarczamy na Państwa zlecenie, po otrzymaniu numeru kodu i zamówieniu etykiet.

Kody kreskowe mogą być także nanoszone na podłoże z tekstyliów, np. na wstęgę z metkami. Każda metka otrzymać może swój własny indywidualny kod.

Etykiety samoprzylepne i kody kreskowe

Copyright © 2024 WSZYWKA.PL