Używane surowce do produkcji

Nylon

Stosowany jest zwykle w technice nadruku termotransferowego jednokolorowego. Kolor taśmy biały, srebrny, złoty, czerwony, niebieski lub czarny. Nylon jest stosunkowo tani. Nie strzępi się i nie spiera. Dostępne szerokości taśmy od 2 cm do 7cm (ze skokiem co 0,5 cm). Materiał często używany do produkcji tzw. "rozmiarówki".

Satyna

Stosowana w technice nadruku termotransferowego jednokolorowego. Kolor taśmy biały, srebrny , złoty, czerwony, niebieski lub czarny. Satyna jest bardziej miękka, delikatna i ekskluzywna. Nie strzępi się i nie spiera. Dostępne szerokości taśmy od 2 cm do 7cm (ze skokiem co 0,5 cm).

Przy produkcji nadruków na metkach w technice sublimacji można uzyskać dowolną kolorystykę możliwą do uzyskania przy druku atramentowym.

Poliester

Wytrzymały materiał o gładkiej powierzchni dedykowany do wyrobów dziecięcych i bezpośredniego kontaktu ze skórą. Przeznaczony do druku dwustronnego, kolorowego. Odporny na pranie wodne, chemiczne oraz stone wash. Dostępne szerokości taśmy od 1,5 cm do 5 cm (ze skokiem co 0,5 cm).

Tafta poliestrowa

Materiał najdroższy i najbardziej ekskluzywny, szczególnie polecany do druku wszywek odzieżowych w technice termotransferu.

PCV

Przeźroczyste taśmy PCV. Metki tego rodzaju są zwykle dość sztywne. Stosowany tylko w technice termotransferu. 

Naklejki

Naklejki papierowe samoprzylepne na wstęgach. Zwykle stosowane przy produkcji oznaczeń zawierających kody kreskowe.

Karton i papier

Stosowany do produkcji przywieszek ubraniowych, zwykle opatrzonych dziurką.

Nici żakardowe

Stosowane do produkcji żakardowych metek tkanych. Wszywki tego typu mogą być produkowane w różnych metodach tkania i wykończenia.

Copyright © 2024 WSZYWKA.PL